Поділитися:
Facebook
WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Skype

Транзакційний Аналіз в Україні

Transactional Analysis in Ukraine

Основи психологічного консультування з акцентом на роботу з узалежненнями, ПТСР та депресією. Денис Старков (CTA-P-EATA) / Старт 21.09.2024

Тренер:
(CTA-P-EATA)
Дата та час проведення:
21.09.2024 - 01.06.2025
з 9:00
до 16:30
Формат та адреса проведення:
вул. Хрещатик, 25, м. Київ
Організатор:
Ірина Заєць
+38 (093) 209 2814

Український інститут практичної адиктології запрошує на освітній річний курс «Основи психологічного консультування з акцентом на роботу з узалежненнями, ПТСР та депресією».

  • Курс розраховано на ознайомлення та розвиток навичок психологічного консультування, з основними фокусами на консультування узалежнень, особливо коморбідних з ПТСР, депресивними та тривожними розладами.
  • Головна задача курсу – розвиток як загальних, так і специфічних (орієнтованих на клієнтів зі специфічними розладами) мікронавичок психологічного консультування та технік побудови робочого альянсу, а також ознайомлення з базовими техніками психотерапії в різних парадигмах (на рівні психотерапевтичного консультування).
  • Хоча місією курсу є розвинення загального метатеоретичного бачення, однак основний фокус приділено гуманістично-екзистенційній парадигмі, зокрема методу транзакційного аналізу з авторським підходом акценту на розвиток менталізації (в якому розвиваються ідеї Е. Бейтмана та П. Фонагі в транзактноаналітичній інтерпретації).
  • Курс розраховано як для початківців в психологічній роботі, так і для досвідчених психотерапевтів, які хочуть ознайомитися з основами роботи різних методів.
  • Основна аудиторія: психологи, що працюють з узалежненнями; кризові психологи, особливо з системи допомоги військовим та іншим людям, що здобули психічну травму через військові дії; консультанти з хімічних узалежнень системи реабілітаційних центрів. Попередня спеціалізована освіта з психології або медицини не потребується.
  • Курс включає 160 год. теоретико-практичних семінарів (10 дводенних семінарів по 16 год. кожного місяця – тривалість всього курсу 1 рік), 30 год тематичних супервізій (10 супервізійних груп по 3 год. до кожного модуля), написання залікової роботи та контрольний екзамен.
  • Години курсу зараховуються як додаткові години в УСП.

Тренер та автор курсу

Старков Денис Юрійович

  • ▪ кандидат психологічних наук (медична психологія);
  • сертифікований психотерапевт у напрямі транзакційного аналізу (CTA-p-EATA, Європейська асоціація транзакційного аналізу) та психотерапії узалежнень (Українська спілка психотерапевтів);
  • супервізор у напрямі психотерапії узалежнень (Українська спілка психотерапевтів);
  • майстер соціальної роботи;
  • досвід роботи психологічного консультування та психотерапії починаючи з 2009 р., досвід роботи навчаючим тренером з 2016 р. (в проєктах УСП з 2018 р.);
  • один з засновників, автор програми, методолог та супервізор медико-психологічної стаціонарної реабілітації розладів пов’язаних зі стресом та психічною травмою (Київський міський кризовий центр «Соціотерапія» https://crisiscenter.kyiv.ua/), психологічною частиною роботи якого керував починаючи з заснування центру протягом півтора року (06.2022-12.2023);
  • один з авторів програми Центру психологічної допомоги при алкоголізмі «Сенс» (амбулаторна психологічна реабілітації розладів зловживання алкоголем, в якій працював як практичний психолог 2009-2019 рр.), затверджену Міністерством соціальної політики України для використання в мережі соціальних служб;
  • автор низки наукових робіт з проблем узалежнення та ПТСР (https://orcid.org/0000-0001-9220-8703), зокрема науково-методичні посібники:
    • Старков Д.Ю., Ярий В.В., Олішевський О.В. Організація стаціонарної медико- психологічної реабілітації розладів, пов’язаних з психічною травмою та стресом: науково-методичний посібник. Київ: ФОП Ямчинський О.В., 2023. 136 с.
    • Організація соціально-психологічної реабілітації узалежнених осіб: науково-методичний посібник / за ред., Старкова Д.Ю. Максимової Н.Ю. Київ: 7БЦ, 2023. 680 с.

Організаційна інформація

Реєстрація: https://forms.gle/8iGWvC6HpJdkfosY9

Крок 1: заповніть, будь ласка, форму, перевіривши правильність Ваших даних (ім’я та прізвище будуть вписані в сертифікат), ємейлу та номеру телефона. Очікуйте на підтвердження на ємейл (це не автоматично, може зайняти до 1 дня)

Крок 2: ознайомтесь з контрактом на навчання і підтвердіть згоду з ним відповіддю на лист

Крок 3: оплатіть 1-й модуль семінару керуючись інструкцією і термінами, вказаними в контракті

Крок 4: надішліть квитанцію про сплату відповіддю на лист

Крок 5: чекайте на лист з підтвердженням (до 3х банківських днів)

Увага Зарахування на навчання можливе лише за умови виконання всіх кроків реєстрації

Дати

  • Модуль 1: 21.09.2024-22.09.2024
  • Модуль 2: 19.10.2024-20.10.2024
  • Модуль 3: 16.11.2024-17.11.2024
  • Модуль 4: 21.12.2024-22.12.2024

Дати наступних модулів уточнюються

Час: з 09:00 до 16:30 (за київським часом)

Вартість: 80 євро за один модуль (оплата в гривні за курсом ПриватБанку на день оплати: курс «для карток», той, що більший.
Переглянути можна за посиланням: https://privatbank.ua/rates-archive)

Мова викладання — українська

Формат: очний+онлайн (ми очікуємо вас очно, але якщо ви за кордоном або не можете приїхати у Київ, ми надаємо можливість бути онлайн). Присутність для онлайну обов’язково з увімкненою камерою.

За умови дотримання усіх вимог видається сертифікат від Українського інституту практичної адиктології із присвоєнням кваліфікації «консультант з хімічного узалежнення». Додаткове звання «кризовий консультант» зможуть отримати випускники, які мають вищу освіту зі спеціальності «психологія»

Якщо виникнуть питання, зв’яжіться з організатором:
????+38 (093) 209-28-14 (Viber, Telegram, What`s Up), uipa.inst@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/irina.zaiets/
Ірина Заєць

Організатор:
Український інститут практичної адиктології

Підписатися на наш телеграм канал: https://t.me/uipa_inst
_________________________________________

Програма курсу

Модуль 1. Гуманістична модель психологічного консультування

Основні принципи біомедичної етики (Beauchamp Т., Childress J.) та філософські засади етики психологічного консультування та психотерапії. Відмінність між психологічним консультуванням, психотерапією та психоаналізом. Провідні парадигми психологічного консультування та психотерапії: психодинамічна, гуманістично-екзистенційна, когнітивно-поведінкова. Основні фактори психотерапії. Доказова психотерапія та її проблеми. Основні техніки активного слухання. П’ятикрокова модель консультування (A.&M. Ivey). Застосування гуманістично-орієнтованого у консультуванні родичів осіб з психічними розладами (активне слухання в випадку «співузалежнення»).

Модуль 2. Особливості активного слухання та мотиваційне консультування узалежнених клієнтів

Основи психології узалежнень. Психологічні особливості узалежнених клієнтів. Проблеми мотивації до терапії узалежнених клієнтів. Особливості активного слухання у консультуванні адиктивних клієнтів та мотиваційне інтерв’ювання (Міллер, Ролнік). Мотиваційна робота в процесі реабілітації, модель позитивних змін (Прохазка, ДеКліменте, Норкрос), модель систематичного мотиваційного консультування (Cox, Klinger). Інші підходи до мотиваційної роботи з узалежненими клієнтами.

Модуль 3. Особливості активного слухання у випадку ПТСР та інших розладів, пов’язаних зі стресом та психічною травмою

Основи психології травми. Психологічні особливості клієнтів в кризових станах. Основи першої психологічної допомоги. Особливості активного слухання у кризовому консультуванні. Застереження під час кризового консультування. Проблеми побудови контакту. Кризова інтервенція у клієнт-центрованому підході. Особливості мотиваційного консультування у випадку коморбідності зі зловживанням психоактивними речовинами.

Модуль 4. Когнітивно-поведінкова парадигма психологічного консультування: основні поняття та техніки (на прикладі роботи з потягом до вживання)

Основні поняття біхевіоризму, когнітивної психології та метакогнітивного підходу (1-ша, 2-га та 3-тя хвиля КПТ). Техніки біхевіоризму: функціональний аналіз, профілактика уникання, експозиція, поведінкова активація. Техніки когнітивної реструктуризації. Майндфулнес та інші техніки метакогнітивного підходу. КПТ підхід до профілактики рецидиву при хімічних узалежненнях. Профілактики потягу до вживання психоактивних речовин.

Модуль 5. Консультування хімічних узалежнень в гуманістично-екзистенційному підході

Основні принципи гуманістично-екзистенційної парадигми. Інтерперсональна психотерапія як представник доказової психотерапії з гуманічтично-екзистенційного підходу (розгляд короткострокового протоколу). Інші гуманістично-екзистеційні підходи у роботі з узалежненням: аналіз психологічних ігор, робота з адиктивним розщепленням особистості, наративні підходи (аналіз історії життя).

Модуль 6. Психодинамічна парадигма психологічного консультування: основні поняття та техніки (на прикладі розладу азартних ігор)

Розгляд психічних конфліктів в психодинамічний парадигмі. Основні принципи психодинамічного консультування: абстиненція, нейтральність, вільні асоціації, перенесення та контрперенесення, проєктивна ідентифікація. Основні техніки психодинамічного консультування: прояснення, конфронтація, інтерпретація. Розгляд протоколу короткострокової психодинамічної психотерапії гемблінгу (T. Clarkson та ін.) як приклад психодинамічного підходу.

Модуль 7. Психологічна допомога при тривожних та депресивних розладах: когнітивно-поведінкові, гуманістично-екзистенційні та психодинамічні підходи

Основні поняття про тривожні та депресивні розлади. Основи когнітивно-поведінкового консультування при депресивних та тривожних розладах (на прикладі поведінкової активації та когнітивної терапії А. Бека). Основи гуманістично-екзистенційного консультування (на прикладі інтереперсональної психотерапії) при депресивних та тривожних розладах. Короткострокові протоколи психодинамічної психотерапії для тривожних та депресивних розладів.

Модуль 8. Психологічна допомога при ПТСР та інших розладах, пов’язаних зі стресом та психічною травмою: когнітивно-поведінкові, гуманістично-екзистенційні та психодинамічні підходи

КПТ підхід у роботі з ПТСР (на прикладах протоколів пролонгованої експозиції та процесуально-когнітивної психотерапії). Гуманістичні моделі психотерапії ПТСР (інтерпероснальна психотерапія, підхід Д. Герман, модель роботи з посттравматичним розщепленням особистості). Розгляд протоколу короткострокової психодинамічної психотерапії ПТСР (F. Busch та ін.) як приклад психодинамічного підходу.

Модуль 9. Транзактноаналітична авторська модель психотерапії з акцентом на розвиток металізації (застосувуються у випадках узалежнень та ПТСР)

Основні поняття транзакційного аналізу як методу гуманічтично-екзистенційної парадигми. Поняття менталізації. Процеси менталізації, їх девальвація при психічних розладах та реконструкція в психотерапії. Психотерапія ПТСР з акцентом на розвиток менталізації. Психотерапія узалежнень з акцентом на розвиток менталізації.

Модуль 10. Модуль 10. Транзактноаналітична авторська модель психотерапії з акцентом на розвиток металізації (інтеграція технік психодрами, арт-терапії та візуалізації)

Основні поняття про психодраму, арт-терапію та візуалізаційні методики (зокрема Еріксоновський гіпноз). Застосування технік психодрами, арт-терапії та візуалізації в реконструкції менталізації. Інтерпретація. Розгляд протоколу короткострокової психодинамічної психотерапії гемблінгу (T. Clarkson та ін.) як приклад психодинамічного підходу.

Реєстрація на захід

Answear UA
Конференціі